Już 20 czerwca 2019 roku, o godzinie 19:30 w Bacówce Jaworzec, swój wyjątkowy koncert zagra Paweł Szymański. Paweł to uzdolniony wokalista, tekściarz i instrumentalista (gitara akustyczna, rezofoniczna, dwunastostrunowa, harmonijka ustna).

Urodził się w roku 1967, muzyka jest stałym elementem jego codziennego życia. Paweł „bywał” bluesmanem („Dziecko Rawy Blues” - w latach 1993-2014 stanął dziewięć razy na głównej scenie Spodka!). Występował na OPPA (dwukrotnie w Złotej Piątce), grał przed Magdą Umer i TSA, nagrywał z muzykami spod znaku country, blues, bluegrass, folk itp.

Po ukazaniu się płyty „Południowy wiatr”, Rafał Chojnacki na łamach portalu www.folkowa.art.pl napisał: „Szymański nawiązuje stylistyką do klasyków polskiej ballady z poetyckim tekstem, takich jak Andrzej Garczarek czy Tomasz Szwed. Nawet bardziej żywiołowe utwory okraszone zostały mądrymi i przemyślanymi tekstami. Mało kto potrafi dziś tak trafnie i obrazowo mówić o prostych sprawach.”

W latach 2009-2017 ukazały się cztery płyty z autorskim materiałem Pawła Szymańskiego. To artysta wciąż aktywny estradowo. Występuje solo (jako tzw. człowiek - orkiestra), lub w małych akustycznych składach.

Zapraszamy Was na ten wyjątkowy koncert. Wstęp jest bezpłatny.

W ramach ciekawostki:
„Szpital Św. Jakuba” cała płyta online https://www.youtube.com/watch?v=529VtqwJj3o
„Napisz” https://www.youtube.com/watch?v=9zSPrxjbXrs&feature=youtu.be
„Dom” (wersja z płyty „Południowy wiatr”) https://www.youtube.com/watch?v=mD5SF80yoP4
www.pawelszymanski.olw.pl
www.facebook.com/pawelszymanskragpicker