Bacówka Jaworzec dysponuje bufetem gastronomicznym i nie posiada stałej karty  menu. Codziennie polecamy coś innego, stosując zasadę  "Zawsze świeżo".

Nasza kuchnia to proste dania, bazujące na produktach polskich. Gotujemy smacznie i syto.  Nie używamy mikrofali ani sztucznych półproduktów. Codziennie ustalamy potrawy na dany dzień i wywieszamy na tablicy w jadalni. Promujemy ideę celebrowania posiłku nie tylko podczas jedzenia ale również w trakcie przygotowywania. Wszystko jest świeże i ciepłe, dlatego na posiłek trzeba trochę poczekać.

W naszej kuchni potrawy spożywa się w naczyniach z otrąb pszennych. Spowodowane jest to ograniczoną ilością wody, szczególnie w okresie letnim oraz ukłonem w stronę ekologicznego podejścia do środowiska, w jakim pracujemy. Bieszczady zasługują na to by je szanować.

Dla gości bacówki przygotowaliśmy coś specjalnego. Ponieważ uważamy, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, każdy turysta nocujący u nas otrzyma śniadanie za 10 zł jeśli zamówi je wieczorem. Do wyboru III zestawy. śniadanie wydawane jest od 7.30 do 10.00 każdego dnia.

Przykładowe śniadanie:

Płyta kanapkowa tj. wędlina, ser, masło, pomidor, ogórek, dżem, twaróg, chleb.

Faszerowane jajka , płatki śniadaniowe, herbata lub woda z cytryną.

Przykładowe dania:

Zupa dnia:

Żurek, czosnkowa, cebulowa, kminkowa, pomidorowa, krupnik, rosół, grochówka, barszcz z jajkiem.

Dania obiadowe:

Placek po węgiersku, tagatella, klopsiki w sosie musztardowym, naleśniki z nadzieniem, rolady z kluskami, placki ziemniaczane ze śmietaną, proziaki oraz hryczanki kresowe.

Inne posiłki:

Chleb ze smalcem, grzanki, bigos, naleśniki, pierogi.

W okresie letnim kiełbasa z możliwością upieczenia sobie na ognisku.

Zapraszamy do nas! Może czymś cię zaskoczymy? Cały czas szukamy nowych rozwiązań na prowadzenie tego obiektu.  Nowych smaków, ciekawych połączeń. Powoli zanurzamy się w klimat Bieszczad, szumiącego wiatru i szeptów byłych mieszkańców nieistniejącej wsi Jaworzec.